Як вивчити таблицю множення без проблем

Як вивчити таблицю множення без проблем
dityinfo.com/.../yak-vivchiti-tablicyu-mnozhennya-bez-problem.html
Кожній дитині потрібен свій підхід, своя найбільш ефективна методика вивчення таблиці множення. У цій статті будуть розібрані кілька основних прийомів і способів вивчення.

Це важливо! У першу чергу слід роз'яснити дитині суть дії множення. Як правило, діти, що починають вчити таблицю множення вже мають поняття про елементарні арифметичні дії, типу додавання і віднімання. Саме ці знання дитини допоможуть вам пояснити принцип множення: 2 помножити на 3 означає скласти 3 рази число 2, тобто 2 + 2 + 2. Дитина повинна добре це усвідомлювати, щоб надалі уникнути багатьох труднощів і нерозуміння у вивченні таблиці множення.

Вчимо таблицю множення граючись
У будь-якому навіть рутинному процесі, яким є і вправи для вивчення таблиці множення, повинен обов'язково бути присутнім елемент гри, він необхідний для дітей! Навчання із залученням ігрових прийомів змусить дитину вникнути в завдання, по-справжньому зацікавитися множенням і забути про небажання вчитися. Одне з головних правил запам'ятовування говорить: цікаве запам'ятовується краще і швидше. Якщо ви зможете пробудити інтерес дитини до множення, ви вже зробите половину справи!

Гра таблиця множення (картки)
Однією з популярних ігор вивчення таблиці множення, є гра в картки.
Суть цієї ігрової таблиці множення полягає в тому, що дитина у випадковому порядку витягує картку зі стопки і бачить на кожній картці приклад множення без відповіді (наприклад, 7x7 =? Або 3x8 =?). Якщо вона дає правильну відповідь, то картка «виходить з гри», а якщо відповідь невірна, то картка повертається вниз стопки, і може бути витягнута знову. Гра продовжується до тих пір, поки не закінчаться всі картки, тобто поки дитина не дасть правильну відповідь на всі приклади. Коли карток залишається мало, як правило, це важкі приклади, які дитина вже намагалася вирішити, то шляхом повторення вони досить легко запам'ятовуються, особливо коли в процесі гри у дитини з'являється азарт.

Цю гру іноді називають «тренажер таблиці множення»
Весь ігровий процес можна проводити етапами, залежно від вчиненого матеріалу. Наприклад, можна почати свій імпровізований урок з карток «таблиці множення на 2», а потім розбавляти їх новими вивченими прикладами. Варіантів гри безліч, в чому ви можете переконатися самі.

Крім того, внести елемент гри у вивчення таблиці множення ви зможете, використовуючи всілякі програми, онлайн-ігри, спеціальні звукові плакати та багато іншого, що без проблем можна знайти в інтернеті. Але гра «картки для запам'ятовування таблиці множення» є найбільш простим і ефективним способом вивчити піфагорову таблицю.

Вивчення таблиці множення: з чого почати?
Якщо ви тільки починаєте навчати свого малюка навичкам множення, то можна порекомендувати вам спробувати наступні прийоми (пройти наступні етапи).

Відразу поясніть дитині найбільш прості і тривіальні приклади з таблиці множення, які вона зможе вирішити без будь-яких проблем. Дитина може злякатися самого вигляду таблиці множення. Ви відразу повинні дати їй відчути, що не все так складно. І вже частину таблиці він може вирішити самостійно:
1.    Множення на 1 завжди дає те ж саме число, яке ми множили на 1.
Наприклад, 1 * 1 = 1, 2 * 1 = 2, 3 * 1 = 3, і навіть мільйон на 1 дорівнює мільйон.
2.    Множення на 10, це те ж саме, що просто приписати нулик до числа.
Скільки буде 2 * 10? Правильно, 2 з ноликом, тобто 20.
3.    Вивчивши таблицю множення на 1 і на 10, дитина повинна зрозуміти, що вона тепер знає повністю крайні стовпці і рядки таблиці множення.
                                                                                          


4.    Таблиця множення на 2 зазвичай дається дітям досить легко.
Множення на 2 рівнозначно простому додаванню двох однакових чисел. Якщо ви вчите свою дитину таблиці множення, то, швидше за все, вона вже вміє складати невеликі числа і з множенням на два впорається без проблем.
5.    Зміна множників.
Іншим важливим правилом множення, яке зазвичай зрозумілий дорослому, але не завжди зрозумілий дитині є переставний закон множення. Простіше кажучи: від перестановки множників добуток не змінюється. Іншими словами, вивчити таблицю множення легше, знаючи що: 2 * 3 - це те ж саме, що 3 * 2.

Погодьтеся, виглядає вже непогано. Дайте зрозуміти вашій дитині, що таблиця множення не така вже й складна і велика.

Цілеспрямоване запам'ятовування
Після того, як ваша дитина освоїла найпростіші значення таблиці множення, можна приступати до більш складних множників. Тут важливо використовувати і елементи гри, і багато інших корисних прийомів запам'ятовування: асоціації, повторення, ділення на частини, завдання для перевірки, застосування на практиці.

Краще йти по порядку, і не намагатися вивчити все відразу. Почати краще з квадратів і множення на 3 і 4, поступово переходячи до решти чисел.

Квадрати чисел
Квадратом числа називається множення цього числа на самого себе. У таблиці множення є всього 10 квадратів, які потрібно запам'ятати. Квадрати до прикладу «шість на шість - тридцять шість» зазвичай запам'ятовуються на ура, і наступні 3 квадрати зазвичай теж не викликають особливих труднощів. А 10 на 10 - буде сто, це ми вже проходили раніше на попередніх уроках.

Таблиця множення на 3
Саме на цьому етапі можуть виникнути перші складності. Якщо так сталося, що дитина не може запам'ятати якісь значення, то саме час почати використовувати картки. А якщо це не допомагає, і ви знаєте, що у вашої дитини гуманітарний склад розуму, то можете спробувати спеціальні вірші для запам'ятовування таблиці множення.

Таблиця множення на 4
Тут також можете використовувати картки і вірші. Крім того, дайте дитині зрозуміти, що множення на чотири - це те ж саме, що і множення на 2 і ще раз на 2.

Таблиця множення на 5
Множення на п'ять зазвичай дається просто. Інтуїтивно дитині стає зрозуміло, що всі значення цього множення розташовані через 5 один від одного і закінчуються або на 5, або на 0. Всі парні числа, помножені на 5, завжди закінчуються на нуль, а непарні - закінчуються на 5.


Таблиця множення на 6, 7, 8 і 9
Є певна особливість вивчення складних прикладів з таблиці множення. Якщо дитина вивчила квадрати, а також таблицю множення до 5, то насправді їй залишилося вивчити зовсім небагато, тому що інші приклади вона вже знає. Це добре видно на цій таблиці множення, де кольорами виділені комірки, вже освоєні дитиною до даного моменту.

Складні приклади таблиці множення
У підсумку, залишилися всього шість прикладів, які і є найскладнішими та на які варто звернути пильну увагу.
6x7 = 42
6x8 = 48
6x9 = 54
7x8 = 56
7x9 = 63
8x9 = 72
Для запам'ятовування цих виразів таблиці множення краще використовувати гру в картки, щоб довести відповіді до автоматизму. Найефективніше використовувати 12 карток (із зміною місць множників). Як показує практика, у школярів, а часто і у дорослих, саме з цими шістьма множниками часто бувають деякі проблеми.

Також добре буде роздрукувати табличку множення і дозволяти дитині підглядати в неї, виконуючи приклади. Адже пам'ять у різних дітей різна - в когось більше розвинута зорова, а хтось краще сприймає на слух. 

Комусь із дітей може сподобатись ось така табличка. Наприклад, в кого краще розвивається просторова уява і абстрактне мислення.

От і все! Всього за кілька уроків вся таблиця множення може бути легко і швидко вивчена!

Немає коментарів:

Дописати коментар